אחד הטרנדים הבולטים ביותר בענף האירועים הוא ללא ספק מגשי פירות מעוצבים שהפכו לחלק משמעותי מכל אירוע. למעשה, רכישה של מגשי פירות מעוצבים מהווה הזדמנות מעולה בעבור בעלי השמחה והאורחים לקבל אטרקציה מפנקת במיוחד אבל גם בריאותית. מאחר ומדובר במגש מעוצב ובולט לעין, אתם כצלמים נדרשים לשכלל את הכישורים שלכם ולהוביל בסופו של דבר לצילום איכותי של האטרקציה הבולטת ביותר באירוע. כיצד תעשו זאת? להלן טיפים מעשיים בעבור צילום מושלם:

צילום בגובה נמוך

צילום של אוכל ובוודאי מגש פירות צריך להתבצע מגובה נמוך, כלומר כמה שיותר קרוב למגש. בכך תוכלו גם לקבל תקריב על החיתוך המדויק של הפירות אבל גם ליצור תמונה איכותית של הפירות, כולל הצבעים שהופכים את המגש לאטרקציה קולינרית משובחת. מומלץ להשתמש בצמצם של המצלמה לטובת הדגשה אבל גם בעבור טשטוש הרקע מסביב, מתוך מטרה ליצור צילום מנצח ואיכותי של המגש. כמובן שאתם יכולים לבצע רכישה של מגשי פירות מעוצבים, שכבר מגיעים מסודרים ויעזרו לכם לקבל צילום יפהפה וצבעוני של הפירות.

שימוש בקומפוזיציה

כפי שכל צלם יודע, קומפוזיציה נכונה מהווה את הבסיס לצילום, ובייחוד כאשר מדובר במגש פירות. אם זו הפעם הראשונה שאתם מצלמים מגשי פירות ואוכל בפרט, עדיף לשחק עם כמה קומפוזיציות לטובת בנייה של תמונה איכותית. מיקום האובייקט (קרי המגש) צריך להיות באמצע, כאשר הקומפוזיציה הנכונה לצילום של אוכל ומגש פירות צריכה להיות אלכסונית. תרגול הוא שם המשחק ועל כן נסו לפחות 3-5 קומפוזיציות קלאסיות עד אשר תוכלו לביים את התמונות הטובות ביותר שמציגות את המגש בפוקוס כמו גם בצילום גבוה יותר.

מהירות

מאחר ומדובר במגש שמושך אליו את כל האורחים, מהירות היא שם המשחק וחשוב מאוד להגיע ולצלם את המגש כאשר הוא מגיע בשלמותו למרכז הרחבה. על מנת להשיג את השוט המושלם, אם יש צורך, אל תחששו לבקש מהנוכחים להמתין מספר דקות ואז לעבוד בטייקים מהירים כאשר הטייק האחרון יכול בהחלט לכלול את האורחים שלוקחים את הפירות. מדובר בתמונה יצירתית ובעלת אפקט משמעותי, ועל כן אל תוותרו על התמונות של האורחים אבל גם דאגו לצלם מראש את המגש כאשר הוא מלא ועשיר בפירות.

טיפים מעשיים: איך מצלמים מגשי פירות?

תאורה

אם מדובר באולם סגור, חשוב מאוד להשתמש ברפלקטור שבאמצעותו אפשר ליצור תמונה ברורה של המגש, כולל הדגשה של הצבעים. חשוב מאוד להשתמש בציוד התאורה שלך ולהציב אותו מבעוד מועד, מתוך מטרה להעניק חיים לתמונה עצמה כמו גם להבליט את המגש על פני הרקע השחור באולם סגור. במידה ומדובר באירוע שנערך באוויר הפתוח, אין צורך להשתמש בתאורה מיוחדת אלא לנצל את התאורה הטבעית שבאמצעותה ניתן ליצור תמונה רכה אבל גם בהירה מבחינת הצבעים והטקסטורה של הפירות.

שיפור באמצעות תוכנת פוטושופ

כל צלם שמכבד את עצמו יודע כי חלק מהותי מעבודת הצילום הוא לא רק הצילום אלא גם שימוש בתוכנות מתקדמות כמו פוטשופ לטובת טשטוש פגמים בתמונה (כמו למשל יד שנכנסה לתמונה) וכן הדגשת הצבע הטבעי של הפירות והמגש עצמו. מאחר ומגשי פירות מגיעים לרוב עם חומרי גלם טבעיים כמו למשל עץ, שימוש בפוטשופ מהווה דרך נהדרת לשפר את התמונה וליצור יכולת לספק תמונות יפהפיות של אטרקציה מרכזית.

לסיכום, היכולת שלכם כצלמים לספק צילומים נהדרים של מגש פירות היא פשוטה יותר בשל היכולת להשתמש בטכניקות מתקדמות המבוססות קודם כל מספר רב של ניסיונות. צלמו כמה שיותר תמונות מכמה שיותר זוויות והקפידו להיעזר בתאורה נכונה לטובת הדגשת הצבעים והטקסטורה של הפירות הנחתכים בקפידה ויוצרים יחדיו קינוח מפנק ומזמין. ככל שתיעזרו גם בתוכנות כך תוכלו ליצור בסופו של דבר סשן נהדר בעבור האלבום אבל גם בעבור הרזומה שלכם, כצלמים מקצועיים.