כשאנחנו מתיישבים במסעדה, אנחנו לא מתחילים לאכול מיד: אנחנו קודם כל מתבוננים במנה שהוגשה לנו, מסדרים את הצלחת במרכז השולחן, מוציאים את הטלפון הנייד, בוחרים את הזווית הנכונה לצילום, מצלמים את המנה או מצטלמים עם איתה, ומיד לאחר מכן מעלים לרשת. בין לעיסה ללעיסה, אנו ממתינים לתגובות של החברים שלנו שיזילו ריר לגבי המנה שאנחנו זוללים…אבל כיצד שוברים את הרשת עם תמונת אוכל מצוינת? הנה כמה טיפים לצילום אוכל מושלם:

בחירת אוכל שמצטלם טוב

כדי לצלם אוכל כמו שצריך, חשוב לבחור אוכל שמצטלם טוב. בחירת נתח סינטה עסיסי, תעזור לפרסם תמונה שתראה נפלא, משום שסינטה הוא נתח שמצטלם היטב. נתח סינטה נראה מעולה כשהוא טרי וכמובן, שלם או חתוך לנתחים מגרים. נתח סינטה יראה תמיד טוב, בין אם הזמנתם אותו במסעדה לבין אם אתם צולים אותו על הגריל.

בחירת זווית צילום טובה

לפני שאתם מצלמים אוכל, בין אם מדובר בצילום מגש פירות או נתח בשר איכותי, יש לבחור זווית צילום טובה. נסו לצלם את המנה מזווית מושלמת בדרך כלל מלמעלה או מזווית של 45 מעלות הנחשבת מעולה לצילום אוכל. צילום מלמעלה ישקף את מה שיש בצלחת. כוסות ובקבוקים יש לצלם מול המוצר, ומאפים שטוחים כמו פוקאצ'ות או פיצות יש לצלם מלמעלה. סלטים כדאי לצלם בזווית של 45 מעלות. כאשר את מצלמים מנה, כדאי להזיז דברים שנמצאים בצד שאינם קשורים לתמונה או יכולים להפריע לצילום.

 

עשו שימוש בקומפוזיציה

קומפוזיציה נועדה למקם את המנה בזמן ובמרחב ולאפשר הכרות עם הסביבה אשר בה היא הוכנה. הכרות כזאת מבצעים על ידי הוספת אלמנטים סביב המנה, כמו למשל הוספת ירקות שהם חלק מהמרכיבים שלה, כמו למשל גזרים ועלים ירוקים סביב סלט אביבי, או הוספת צדפים סביב מרק דגים. כך אפשר לייצר קומפוזיציה לתמונת אוכל מעניינת אשר יוצרת סיפור שלם.

בחירת תאורה

בזמן הצילום חשוב מאד להעביר את הזמן והתחושה של הסועד כשהוא ניגש למנה. לדוגמה: תאורה בהירה עם אור שמש תעביר תחושה של ארוחת בוקר. תאורה עמומה תעביר של ארוחת ערב וכולי. יש תאורה שתעביר תחושה של חורף, ויש תאורה שתעביר תחושה של קיץ . בחרו תאורה מתאימה שאפשר לייצר באמצעות פונקציות במצלמה וגם בתנאי השטח הנמצאים במקום בו מצלמים.

שימוש בפילטרים

השתמשו בפילטרים שבטלפון החכם או המצלמה מאפשרים לכם, כמו חיתוך התמונה או ייפוי של התמונה, הוספת אלמנטים או הורדה של אלמנטים וכדומה. בדקו כיצד אפשר לשפר את נראות התמונה באמצעות הפילטרים מובנים במצלמה שלכם או בסמארטפון.

הצגת התמונה ברשת החברתית

הציגו את התמונות ברשת החברתית בצורה הטובה ביותר, גם מבחינת נראות וגם מבחינת הוספת תגיות, יצירת פוסט מעניין והוספת פילטרים שיוצרים נרטיב מסקרן. תייגו את המקום בו אתם נמצאים או את האנשים בחברתם אתם סועדים למקסימום הפצה של התכנים שאתם מפרסמים.

באמצעות בחירת זווית צילום נכונה, בחירת מנות מגרות, תאורה טובה, ושימוש בעזרים שמקנה לכם הנייד או המצלמה כמו גם תיוג של התמונה ברשת החברתית – תוכלו ליצור תמונה מהממת שתשבור את הרשת.