בשנים האחרונות חלה קפיצה ברמת השירות שמספקות חברות שליחים, וזאת בעקבות התפתחויות טכנולוגיות הן בתחום התקשורת והן בתחבורה. מסיבה זו יותר ויותר עסקים שוכרים את שירותיהן של חברות שליחויות: כעת ניתן לקבל שירות ברמה הרבה יותר גבוהה ואין סיבה לשלח מוצרים באופן עצמאי. כך למשל, בעלי מקצוע עצמאים כגון צלמים נוהגים להשתמש כיום בשירות משלוחים.

מדוע צלמים צריכים שירותי שליחויות?

צלמים המצלמים אירועים כגון חתונות, בר מצוות ועוד מצלמים ביום האירוע ולאחר מכן עובדים על המוצר עד השלמתו. כשמעוניינים לשלוח את אלבום התמונות מהאירוע, אין סיבה להתפשר על שירות בינוני של דואר ישראל, בו יש סיכון שהחבילה תלך לאיבוד בדרך, ולכו תמצאו מי שיפצה אתכם. משלוח אקספרס – שירות באמצעות חברת שליחויות הוא נוח הרבה יותר מאפשר לכם גמישות רבה מאוד בבחירת נקודת האיסוף ומועד אספקת המשלוח.

התקשרו עם חברת שליחויות באופן קבוע

אם כחלק מעבדות הצילום אתם זקוקים לשירותי שליחויות כדאי ומשתלם לחתום על חוזה עם חברת שליחויות ולא להיות לקוח מזדמן. שירות קבוע יאפשר לכם בדרך כלל ליהנות מתעריף נמוך יותר ואם אתם לא מרוצים תמיד תוכלו להפסיק את השירות באמצעות סעיף יציאה שתכניסו לחוזה. בנוסף, בדרך כלל השירות טוב יותר כשחותמים על חוזה, וזאת משום שחברת השליחויות לא תרצה לאבד אתכם כלקוחות, לעומת לקוחות מזדמנים שמי יודע אם יזדקק לשירות שוב.

 

מומלץ לקבל הצעות מחיר ולהשוות תעריפים

בתחום המשלוחים עשויים להיות פערי מחירים משמעותיים בין חברות, וזאת משום שהתמחור הוא במידה רבה עניין של כל מקרה לגופו כך שחברות יכולות לתמחר את השירות באופן משתנה. לכן כדי לוודא שאתם משלמים מחיר הוגן, מומלץ מאוד לקבל הצעת מחיר ממספר חברות שונות, ולוודא שהצעת המחיר כוללת את הכול מבלי תוספות ותשלומים סמויים נוספים. אם תחתמו עם החברה, עגנו את התעריפים בחוזה למשך זמן מסוים בו החברה לא תעלה מחירים.

איתור ומעקב אחרי משלוחים

אחד השירותים החשובים שמספקות חברות שליחויות הוא איתור ומעקב אחרי משלוח, הן מצד הספק (שזה אתם) והן מהצד המקבל – הלקוח. שירות זה חשוב במיוחד כאשר אתם שולחים חבילות רבות שקשה לכם לעקוב אחריהן בעצמכם. נסו לחשוב אם איתור ומעקב אחרי משלוחים חשוב לכם, ובחרו חברה שמציעה שירות זה ויש לה את האמצעים הטכנולוגיים לשם כך.

משך זמן אספקת המשלוח

פרמטר נוסף שחשוב שיעלה בהסכם ההתקשרות שלכם הוא משך אספקת המשלוחים. ככל שמדובר במשלוח שחשוב שיסופק תוך זמן קצר, כך עולה חשיבות של משלוח אקספרס מהיר מדלת לדלת. כאשר מדובר במשלוחים מהיום להיום, משך האספקה הסטנדרטי הוא כחמש שעות. ניתן להסכים על משלוחים מהירים יותר, ככל שהחברה מסוגלת לספק את השירות הזה כמובן. הסכימו על משך אספקת משלוח שיעמוד לשביעות רצונכם בתעריף מוסכם מראש.

אל תשכחו לבטח את התכולה

גם כאשר חברת השליחויות מקצועית ברמה הגבוהה ביותר, לא תמיד ניתן לשלוט בהכול ולפעמים נוצר נזק לחבילה או שהיא הולכת לאיבוד. במקרה זה יש חשיבות רבה לביטוח, בעיקר כאשר מדובר בחבילה בעלת ערך רב שלחברת השליחויות יהיה קשה לספוג את העלויות שלה. חברות מסוימות מחשבות את עלויות הביטוח בנפרד ואחרות מגלמות אותו במחיר הסופי, אך כך או כך חשוב לוודא שיש לכם ביטוח תכולה, וכן שהשליחים מבוטחים כולל ביטוח צד ג'.

שליחויות במיקום הרלוונטי

חשוב לוודא שהחברה מספקת את המוצרים במיקומים רלוונטיים עבורכם. כך למשל, אם הלקוחות שלכם בפריסה ארצית כך גם חברת השליחויות צריכה לעבוד. בכל מקרה, מומלץ לבחור חברה שממוקמת קרוב אליכם ותוכל לאסוף מכם את החבילות בקלות.