העבודה בתחום הדוגמנות היא עבודה שכרוכה בלא מעט לחצים, וזאת בשל הרצון להגיע ליום צילום כאשר אתם נראים במיטבכם אבל גם מרגישים בנוח אל מול המצלמה ובייחוד אל מול הצלם. באופן טבעי, החשיפה המתמדת עשויה להוביל לשלל תופעות כמו למשל חרדה, כאשר חשוב להבין כי חרדה שאיננה מטופלת עלולה להוביל למצבים קשים יותר כמו למשל התקף חרדה שמתרחש בעיצומו של יום הצילום. אם אתם עתידים להצטלם בקרוב וחוששים מפני התקף חרדה, בחרנו להציג את כל הדרכים שבהן תוכלו לנקוט, לטובת התמודדות שתוביל גם ליצירה של רווחה נפשית – תחת אור הזרקורים.

פנייה לקבלת טיפול רגשי

אם חוויתם בעבר התקף חרדה, אתם בוודאי יודעים כי הוא עלול להתרחש בכל זמן ובאופן לא צפוי, גם כאשר נמצאים במסגרת מקצועית כמו למשל יום עבודה אל מול צלם וצוות ביוטי. טיפול בתופעה באמצעות פנייה לטיפול רגשי כמו למשל טיפול CBT מאפשר לכם לקבל את הכלים ליצירה של שינוי חשיבה והתנהגות שיוביל בסופו של דבר גם ליכולת לשלוט על החרדה בזמן אמת, כחלק מתהליך ממוקד וקצר מועד המותאם בדיוק לצרכים שלכם, כל זאת בליווי אישי של מטפל מוסמך.

תרגול נשימות

חוויה של התקף חרדה בעיצומו של יום צילום בסטודיו או בלוקיישנים מיוחדים עשוי להוביל לתחושות פיזיות קשות כמו למשל דפיקות לב מואצות, הזעה וכן תחושה של חוסר אונים. בשביל להתמודד עם ההתקף בזמן שהוא מתרחש, אפשר ורצוי לקחת הפסקה ולתרגל נשימות עמוקות שיכולות להחזיר אתכם למיקוד ואף לסייע לטובת שחרור מהלחצים אותם אתם חווים. קחו לעצמכם מספר דקות של הפסקה, צאו לאוויר הפתוח ונשמו נשימות עמוקות, עד אשר אתם חשים בהקלה.

 

 

דמיון מודרך

טכניקה מצוינת שבה ניתן להיעזר לטובת התמודדות עם התקף חרדה כולל דמיון מודרך. מדובר בשיטה שבמסגרתה אפשר לנסות ולתרגל שליטה על המחשבות הלא מודעות שיוצרות את החרדה, ובהתאם לכך גם להפחית אותה בזמן אמת כאשר מתרחש התקף חרדה. ברחבי הרשת כמו גם בספרים המתמחים בתחום תוכלו למצוא טיפים מעולים לתרגול של דמיון מודרך לטובת הפחתה של חרדה, ובהתאם לכך להוביל ליצירה של נתיב המאפשר לכם לקבל שליטה מחודשת והפחתה משמעותית של התחושות הנלוות להתקף.

 הליכה

דרך להתמודדות עם התקף חרדה היא יציאה לפעילות גופנית, כמו למשל הליכה. צאו לסיבוב מסביב לסטודיו, נשמו עמוק וכן הקפידו לשתות מים תוך כדי. הליכה מאפשרת לכם לקבל הסחת דעת מההתקף עצמו ואף להוביל ליצירה של רווחה נפשית, בעקבות הפרשה של הורמונים האחראיים באופן ישיר לרמות האושר המופרשים בזמן פעילות גופנית מכל סוג, כולל הליכה. אם נמצא במקום הצילומים אדם שאתם סומכים עליו לטובת סיוע רגשי לו אתם זקוקים בעקבות ההתקף.

לסיכום

התמודדות עם התקף חרדה היא התמודדות לא פשוטה בעבור דוגמניות כמו גם דוגמניות שרוצים להגיע ליום עבודה כאשר הם במיטבם, אולם בפועל אינם מצליחים לתפקד בעקבות התקף שנמשך למספר דקות ספורות אולם מרגיש הרבה יותר. באמצעות הטכניקות אותן הצגנו לכם כאן תוכלו גם אתם לקבל את הכלים והפרקטיות להתמודדות בזמן אמת, כאשר חשוב מאוד לשלב גם טיפול רגשי שנועד לסייע לכם לאתר את המקור של החרדה ולטפל בה, כל זאת כחלק מיצירה של שליטה אשר תוביל בסופו של דבר להפחתה משמעותית בתדירות של התקפי החרדה. זכרו, חרדה היא לא גזרת גורל אלא מצב שבו ניתן לטפל במגוון דרכים – גם באופן עצמאי וגם בליווי מצד מטפל מוסמך.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, ואין לראות בו חוות דעת רפואית ומקצועית. כדי לקבל את המענה המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.