ציוד צילום של צלמים מקצועיים יכול להגיע לעשרות ולעיתים גם מאות אלפי שקלים. על כן, רכישה של ביטוח לצלמים מהווה רשת ביטחון במידה והציוד יתקלקל או חלילה ייגנב. מדוע חשוב לבצע את הרכישה של הפוליסה כבר עכשיו? על כך – בסקירה הבאה.

ביטוח לצלמים: חלק בלתי נפרד מיצירת רשת ביטחון כלכלית

צלמים חשופים מטבע עבודתם לשימוש קבוע בציוד צילום. ציוד הצילום הוא חלק בלתי נפרד מהעבודה, כאשר בשנים האחרונות חלה התפתחות טכנולוגיות בעלת השפעות עצומות על הענף. במקום מצלמות פשוטות כיום צלמים מקצועיים כמו גם חובבים רוכשים במיטב כספם מצלמות כמו גם ציוד צילום בשווי של אלפי ולעיתים עשרות אלפי שקלים. הוצאה זו היא הוצאה מוכרת בעבור צלמים עצמאיים ולכן חלק בלתי נפרד מרכישה של ציוד חייב להתבצע במקביל להליך של רכישת פוליסת ביטוח. פוליסת ביטוח זו היא פוליסה חשובה מאחר והיא מאפשרת לכם כצלמים לקבל פיצוי כספי בעקבות נזק שנגרם לציוד שלכם (כחלק מהעבודה השוטפת) לצד אפשרות של גניבת הציוד. לצערנו, מקרים שבהם צלמים גילו כי ציוד בשווי של עשרות אלפי שקלים נגנב הוא לא חדש ואף די מוכר. במקום למצוא את עצמכם מול שוקת שבורה, פוליסת ביטוח לצלמים היא הדרך היחידה שבה תוכלו לכסות את עצמכם מכל הכיוונים, כחלק מהבנה כי אין לדעת מתי יתרחשו מקרים של נזקי רכוש.

ביטוח לצלמים: למה חשוב לבטח את ציוד הצילום?

כיצד לבצע רכישה של פוליסת ביטוח לצלמים?

ההמלצה הגורפת היא לבצע רכישה של פוליסת ביטוח מקצועית, ולא להתפשר רק על פוליסה בסיסית. פוליסה מקצועית מאפשרת לכם כצלמים לקבל כיסוי בהשתתפות עצמית מטעם חברת הביטוח. שימו לב כי מאחר ואתם כצלמים משתמשים בציוד באופן קבוע, חברות הביטוח נוטות לספק הצעת מחיר גבוהה יותר בעבור פוליסה – כחלק מהסיכון המוגבר כי יתרחש מקרה של נזק לרכוש. על כן, רצוי לבצע השוואת מחירים בין חברות הביטוח וכן לקרוא היטב את תנאי הפוליסה מתוך מטרה להבטיח כי במידה ואכן ייגרם נזק, תוכלו לקבל את הפיצוי המגיע לכם ע"פ התנאים של הפוליסה אותה רכשתם במיטב כספכם. עדיף לעבוד ביחד עם סוכן ביטוח בכדי להרכיב פוליסה בהתאמה אישית הכוללת את כלל הציוד שנמצא ברשותכם כמו גם סוכן אשר ידע לייצג אתכם בצורה הטובה ביותר אל מול חברת הביטוח, לטובת השלמת ההליך.

איך מגישים תביעה בגין נזקי רכוש?

במידה והתרחש מקרה של נזק לציוד הצילום שלכם מתרחש נזק ישיר ונזק עדיף. הנזק הישיר הוא חוסר היכולת שלכם להמשיך בעבודתכם עד שהציוד יתוקן כמו גם עדיף בדמות הוצאות כספיות בעבור התיקון עצמו. לא פעם חברות הביטוח מערימות קשיים על הלקוחות לטובת מיצוי זכויות מלא בעקבות רכישה של פוליסת ביטוח ועל כן דרך משרד עורכי דין המתמחה בתחום תוכלו כצלמים לקבל ייצוג משפטי ראוי, לטובת הגשת תביעה. במסגרת הפגישה עם המשרד תקבלו את כל המידע לגבי הגשת תביעה אל מול חברות הביטוח כמו גם יתבצע בירור מעמיק של נסיבות המקרה והנזקים שנגרמו הן באופן ישיר והן באופן עקיף, כך שניתן יהיה לדרוש את הסכום דרך החברה המבטחת. בכך, תוכל וליצור לעצמכם רשת ביטחון במידה ונזק קל עד חמור יתרחש לציוד היקר שלכם. כאמור, בעקבות השימוש התכוף בציוד מצב של נזק הוא לא פעם עניין נפוץ, ועל כן הכנה מראש באמצעות רכישת ביטוח מתאים הינו חלק בלתי נפרד מהאחריות שלכם כצלמים וכבעלי העסק.