כל מי שעוסק בצילום יודע כי צילום אירועים זו אומנות בפני עצמה. מה שמתאים לאירוע אחד לא יתאים בהכרח לאירוע אחר ואלו הן דקויות שבהחלט צריך להכיר על מנת להוציא יותר מכל אירוע שאתם מצלמים בו. ובעוד אירועים כמו חתונה ואפילו אירועים כמו בר/בת מצווה או ברית מילה הם אירועים נפוצים למדי ומרבית הצלמים יודעים בדיוק איך לצלם בהם כמו שצריך, דווקא אירוע החינה הם אירועים כאלו שרוב הצלמים יודעים לצלם באופן מקצועי באמת. בשנים האחרונות נראה כי אירוע החינה הפכו לדבר פופולרי ביותר ושיותר ויותר זוגות בוחרים לחגוג אירוע חינה אינטימי ומרגש ויש אפילו לא מעט מקרים בהם אף אחד מבני הזוג לא משתייך לאחת מהעדות שחוגגות חינה באופן מסורתי. על כן, אם אתם צלמי אירועים, כנראה שגם אתם מרגישים את הדרישה ההולכת וגוברת לצילומי חינה איכותיים ובדיוק בגלל זה אנחנו רוצים לחלוק טיפים חשובים שיעזרו לכם לצלם אירועי חינה באופן מקצועי.

לתפוס את לב החגיגה דרך החוגגים

ראשית כל חשוב להבין מהו ההבדל המהותי בין חתונה לאירוע חינה. בעוד חתונה היא אירוע בלי תמה מיוחדת ואורחים מתלבשים איך שהם רוצים (מלבד המקרים הנדירים בהם מגדירים החתן והכלה קוד לבוש מסוים), אירוע חינה הוא אירוע שיש לו נושא ועל כן כל העיצוב שלו הוא שונה וייחודי ואפילו המראה של החוגגים הוא מיוחד ולא שגרתי. תלבושות לחינה זה חלק מרכזי ובלתי נפרד מכל אירוע מוצלח ועל כן זה משהו שאתם חייבים לתפוס בצורה ברורה ולא לפספס. בחתונה יש אומנם חלקים ברורים, אבל אפשר לצלם באופן יחסית אקראי וחלקים רבים יראו כמו חלקים אחרים, אבל בחינה זה ממש לא ככה. לרוב, האורחים יילבשו את התלבושות לזמן קצוב בלב החגיגה ולאחר מכן יבחרו להוריד אותן. אתם חייבים לתפוס את הרגעים המרגשים ביותר, בהם האורחים חוגגים כאשר הם לבושים במיטב התלבושות המסורתיות.

מדריך: איך מצלמים חינה באופן מקצועי?

לא לפספס את התפאורה והאוכל

חינה היא במהותה חגיגה שמטרתה לציין שפע ולאחל שפע לזוג הצעיר בתחילת דרכו. כך מעוצבים אירועי החינה בצורה מאד ייחודית עם תפאורה ספציפית עם גוונים של אדום, צהוב, וזהב. כמו כן במרבית אירועי החינה יש גם מגשי מתוקים ועוד מגשים רבים עמוסים מתנות לחתן ולכלה ולקראת טקס החינה עצמו (עליו נדבר מייד), הם יוצאים בשיירה של ריקודים. עליכם להבין כי מדובר על רגעים שאתם פשוט חייבים לתפוס כי מדובר פחות או יותר בלב לבו של האירוע.

טקס החינה

טקס החינה הוא השיא של הערב והרגע הכי שמח בו. כל האנרגיות של החגיגה, ההתרגשות של הזוג והפרגון של האורחים מתנקזים לתוך הזמן הזה בו יושבים החתן והכלה על האפיריון והאורחים מגיעים אליהם כדי להתכבד עם החינה המסורתית. את הנקודה הזו חייבים לתעד יותר מהכל ואתם צריכים לתפוס מקום טוב שיאפשר לכם ללכוד את הרגעים הכי חשובים. זכרו כי בשלב הזה אורחים רבים סובבים את החתן והכלה ויכול מאד להיות שלא יהיה לכם מקום נוח, לכן חשוב לתפוס אותו מראש.

זכרו תמיד ובכל שלב כי על אף שחשוב לתעד בעיקר את החתן והכלה, הם כמובן ירצו לראות הרבה תמונות של האורחים שלהם, של קבלת הפנים ושל התפאורה והאוכל. הקפידו על כך ואם אפשר כדאי להגיע למקום לפני כדי לצלם אותו כשהוא ריק ומעוצב עוד לפני שהאורחים מגיעים. זכרו כי מדובר על נישה פופולרית ומשהו ששווה להתמקצע בו. בהצלחה!