בשעה טובה הילדה הקטנה שלכם כבר לא ילדה, אלא נערה בוגרת שהגיעה לגיל המצוות. חלק מהחגיגות של אירוע גדול ומשמעותי כמו זה מתבצע במסגרת של צילומים מסורתיים לבוק בת מצווה. בשביל לעזור לכן בדרך, בחרנו להציג את כל הטיפים לטובת הכנות שאותן נדרש לבצע, ובכך לחסוך לא מעט התעסקות מיותרת או משימות שצריך להשלים בדקה ה-90. אז קדימה, בואו נתחיל.

בחירת ביגוד והנעלה נוח ויפה לצילומים

מאחר וילדות בגיל 12 הם כבר בעלות דעה מוצקה בכל הקשור ללבוש, ובייחוד באירועים מיוחדים כמו בוק בת המצווה. לרגל האירוע, הזמינו מראש פריטי ביגוד וכן נעליים יפות, דרך אתרים מתמחים ומוכרים, כמו האת של מגה ספורט. מדובר באתר אשר מאגד את מיטב מותגי האופנה והספורט במקום אחד, כך שכל מה שאתן צריכות לעשות הוא לבחור את פריטי הלבוש וההנעלה ולאחר מכן לקבל אותם למשלוח המתבצע בפריסה ארצית. שימו לב לבחור מספר מערכות לבוש, כך שיהיה מגוון של אפשרויות וכן יכולת לבנות לוקים מגוונים ומחמיאים.

טיפול יופי לנערה

כחודש לפני הצילומים מומלץ לתאם תור אצל קוסמטיקאית לטובת טיפול יופי המותאם לסוג העור של הילדה. מאחר שבגיל ההתבגרות יש לא מעט תופעות אשר משפיעות על הביטחון העצמי כמו למשל התפרצות של אקנה, טיפול יופי המתבצעת עם קוסמטיקאית יכול לסייע לתובעת שיפור מרקם הפנים וכן יצירה של זוהר טבעי שהשתתף בצורה מושלמת גם במהלך הצילומים. לפני שאתם מתואמות תור מומלץ לוודא כי מדובר בקוסמטיקאית המתמחה בטיפול במתבגרות והיא בעלת ניסיון עשיר בתחום, לצד הקפדה על מנוחה לפני הצילומים, כחלק מהבנה כי לשינה טובה יש גם השפעה על עור הפנים.

איפור ושיער

אם עד לפני מספר שנים נהוג היה לשכור לטובת צילומי הבוק אנשי צוות לאיפור ושיער, כיום בזכות המהפכה הדיגיטלית אפשר להתכונן כבר מהבית לקראת צילומי הבוק באמצעות היכרות עם השלבים לאיפור מושלם, דרך פלטפורמות כמו למשל יוטיוב או הרשתות החברתיות אשר מהוות כר פורה לידע מקצועי, לטובת לימוד ויישום בשטח של איפור ושיער המותאם באופן מושלם לצילומי בת המצווה. מדובר בהזדמנות לחסוך כסף, ואף לנצל את הקדמה לטובת טאצ' אפ בזמן הצילומים.

 

 

סיור לוקיישנים

החלטה לגבי קונספט צילום בת המצווה היא החלטה קצת מורכבת מאחר ויש לא מעט אפשרויות. עדיף לבצע סיור לוקיישנים ביחד עם הילדה וכן הצלם לפחות כשבועיים לפני יום הצילום. אם אתם מתלבטים לגבי מקום, אפשר להצטרף לקבוצות ברשתות החברתיות של נערות ואימהות לקראת בת המצווה, ומשם לקבל השראה ללוקיישנים מקוריים שיכולים לא רק לשדרג את התמונות, אלא גם להתאים באופן מושלם לקונספט הצילום שעליו הילדה חולמת, כמו למשל צילומים בטבע, בים או אפילו באתרים היסטוריים.

הזמנה של קייטרינג

יום צילום של בוק בת מצווה לרוב מתחיל בשעות הבוקר המוקדמות, ומסתיים לקראת שעות אחר הצהריים. בשביל להיערך כשורה, רצוי להזמין מראש קייטרינג עם אוכל שהיא אוהבת וכן לדאוג גם לאנשי הצוות כמו למשל הצלם של הילדה. בנוסף, אפשר גם להכין בבית סנדוויצ'ים ולהביא איתכם חטיפים ליום הצילום, להכניס לתיק ולשלוף בעת הצורך.

לסיכום

המדריך אותו הצגנו לכם כאן מאפשר לכם לא רק להתכונן בצורה מיטבית לקראת צילומי הבוק אלא גם לסגור את כל הפינות האחרונות לפני הצילומים. זכרו לשמור על מורל גבוה וכן לפעול בשיתוף פעולה מלא עם נערת בת המצווה.