לשינה איכותית וטובה יש השפעה לא רק על הבריאות הגופנית והנפשית, אלא גם על עור הפנים. למעשה, בזמן השינה מתרחשים תהליכים ביולוגיים חשובים אשר יוצרים בסופו של דבר מראה עור עייף ואפילו מראה שקעים באזור העיינים. אם אתם ישנים פחות משש שעות בלילה, תוכלו להבחין תוך זמן קצר בסימנים על העור אשר נוצרים כתוצאה מפירוק של קורטיזול המפרק את האלסטין כמו גם הקולגן בעור ועל כן יש סיבה מדוע רבים מכנים את השינה בתור "שנת יופי" – כחלק מהבנה כי לשינה יש השפעה חיובית מאוד על עור הפנים, במידה ואכן מקפידים לישון כהלכה וכן יוצרים סביבת שינה איכותית וטובה.

יצירת סביבת שינה איכותית – חלק בלתי נפרד מדאגה לעור הפנים

עור הפנים הוא כרטיס הביקור של כל אחד ואחת מאיתנו, כאשר כולנו יודעים כי אין שני לרושם ראשוני. המבט הולך ישר לאזור הזה ועל כן צריך להשקיע לא רק בטיפוח של העור באמצעות מוצרים ייעודים אלא גם ביצירה של סביבת שינה תומכת אשר תאפשר לשפר לטובה את מראה עור הפנים. כך למשל, רכישה של כרית אורטופדית לצוואר מהווה דרך מצוינת להימנע משינה המתבצעת על הצד או על הבטן, מאחר ותנוחה זו מעודדת יצירה של קמטוטים. שינה על הגב היא התנוחה האידיאלית בעבור נשים וגברים שרוצים לשמור על עור הפנים, הן בשל האפשרות להיעזר בכרית הזו לטובת שמירה על תנוחת שינה טובה, אבל גם לטובת מתן תמיכה לכל אזור הצוואר, גב וכתפיים.

בנוסף, החלפה של המצעים היא חיונית לטובת שמירה על עור הפנים. בזמן השינה הגוף מפריש נוזלים כמו גם תאי עור מתים המצטברים על גבי הציפית ומשפיעים באופן ישיר על הפנים. ההמלצה שלנו היא להחליף את הציפית לפחות פעם בשלושה ימים, ואם אפשר גם לבצע רכישה של ציפית עשויה מבד סאטן אשר נחשב לבד איכותי מאוד, הן בשל המגע הנעים שלו על הפנים אבל גם בשל הפחתה של החיכוך של עור הפנים בזמן השינה. כיום ניתן לרכוש את הציפית הזו בעלות כספית אטרקטיבית ואפילו עם משלוח מהיר עד הבית, כל זאת כחלק מיצירה של סביבת שינה איכותית.

 

 

מה מומלץ לבצע לפני שנכנסים למיטה לטובת שמירה על עור הפנים?

אם עד לפני מספר שנים טיפול בעור הפנים היה שמור בעיקר בעבור קוסמטיקאיות, כיום כל אחד ואחת מאיתנו יכולים לבצע צעדים אשר ישפרו את המראה של עור הפנים, כולל המרקם. כך לדוגמה, לפני השינה ניתן לשלב את שמן עץ התה אשר מהווה חומר גלם נהדר בעבור מסכה לעור הפנים, בשל הסגולות הבריאותיות המיוחסות לו. כאן תוכלו למצוא מידע נוסף לשימוש בשמן הזה, כאשר לפני השינה חשוב להקפיד לשטוף את הפנים היטב, מתוך מטרה להיכנס למיטה עם פנים נקיות ונטולות איפור שמשפיע גם הוא על המראה של עור הפנים במידה ולא מסירים אותו כהלכה.

שינה איכותית – הבסיס ליצירה של עור קורן

עור קורן ובריא הוא לא רק עניין גנטי, אלא גם התנהגותי. הקפדה על שעות שינה לצד יצירה של סביבת שינה איכותית הוא הבסיס שיאפשר לכם להתמודד עם בעיות כמו למשל אקנה של עור, מראה עור חלש ועייף או ירידה של נפח שנוצר כאמור על רקע של פירוק אלסטין. אין מדובר בתרופת קסם אלא בתהליך ארוך טווח שנועד לאפשר לעור לנשום ולהתחדש במהלך הלילה, ועל כן באמצעות יישום של הפעולות אותן הצגנו לכם כאן, גם אתם תוכלו להוביל לשיפור עור הפנים.

לסיכום

לא ישנים מספיק שעות בלילה? ובכן, יש לכך השפעות לא רק על רמת הערנות אלא גם על המראה של העור. באמצעות שילוב של תכשירים ייעודים, הקפדה על ניקוי הפנים  לפני השינה כמו גם כרית איכותית ומצעים נושמים ניתן יהיה לשפר את איכות השינה ובהתאם לכך לקבל שלל יתרונות, כולל שיפור המראה של עור הפנים.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, ואין לראות בו חוות דעת רפואית ומקצועית. כדי לקבל את המענה המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.