עוסקים בצילום באופן מקצועי? ובכן – זה לא משנה מה אתם בדיוק עושים ואם אתם מצלמים אירועים כמו חתונות, בריתות ואירוע בר מצווה, עושים צילומי הריון ייחודיים או דווקא צילומי ניו בורן או צלמים בפאבים ומסיבות – בכל מקרה מדובר באחד המקצועות הרווחיים ביותר שיש וגם מקצוע מהנה במיוחד אם זה התחביב שלכם כבר משחר הימים. בדיוק בגלל אפשרויות ההכנסה הגבוהות וריבוי הלקוחות במרבית המקריים, צלמים מקצועיים צריכים להפיק חשבוניות מס וקבלות על בסיס קבוע, מה שבהחלט יכול לגזול לא מעט זמן והתעסקות עם הרבה ניירת ושליחה של המסמכים הללו ללקוחות הרלוונטיים. למרבה המזל, בעידן הדיגיטלי בו אנו חיים גם לנושא הזה יש פתרון מצוין והוא הוצאת חשבונית ירוקה. איך זה עובד ולמה כדאי לעשות את זה כבר מהרגע הראשון (או להתחיל ממש עכשיו אם עדיין לא התחלתם)? הנה כל מה שחשוב לדעת על זה.

מדוע צריך להפיק חשבוניות בכלל?

למה צריך להפיק חשבוניות זו כמובן השאלה המתבקשת ביותר ואם אתם עדיין לא יודעים מה התשובה אתם בהחלט צריכים לעשות שיעורי בית לפני שתצאו לדרך ותתחילו להכניס כסף. החשבוניות שתנפיקו הן למעשה הדרך שלכם לדווח לרשויות המס על ההכנסות וכך לשלם מיסים בהקדם (זה אולי לא כיף, אבל זה החוק). עוסקים פטורים אגב לא צריכים לשלם מע"מ ועל כן גם לא צריכים לגבות אותו. שימו לב כי אי הנפקת חשבונית על שכר שקיבלתם עבור עבודה שלכם זו עבירה על החוק ואתם בהחלט יכולים להיענש על כך, אפילו אם הכנסתם סכום קטן יחסית שלא דווח. מדוע אם כך שווה להפיק חשבונית ירוקה בקלות באינטרנט? הנה כמה סיבות ממש טובות.

זה מהיר הרבה יותר

במקום להסתובב עם פנקס קבלות או חשבוניות, לחפש את המסמך הבא כשאתם צריכים אותו, לגלות שהכתוב לא עבר בצורה טובה לעותק שלכם או לגלות ברגע האמת שנגמרו המסמכים, היכנסו בקלות לאתר Icount או לאתר מוביל ואיכותי אחר והפיקו בשנייה את החשבונית שאתם צריכים למסור.

אפשר לשלוח אותה ברגע באופן דיגיטלי

זכרו שאת החשבוניות אתם צריכים להעביר ללקוחות שלכם (מרביתם גם ידרשו אותה). אם הם משלמים לכם במקום זה עוד איכשהו הגיוני להנפיק קבלת נייר, אבל במרבית המקרים התשלום יגיע רק בהמשך. למה לשלוח בדואר בצורה מיושנת מסמכים אם אתם יכולים פשוט להעביר להם חשבונית ירוקה במייל ואפילו בווטסאפ?

הכל מסודר לכם מול העיניים

חשוב להבין שהמערכות המתקדמות להפקת חשבוניות לא רק שמאפשרות לכם את ההנפקה של החשבונית הירוקה, אלא גם מאפשרות סדר נוח בכל החשבוניות שלכם. תוכלו להגיע בקלות לכל הקבלות והחשבוניות שהנפקתם, לראות את חשבוניות העסקה שהוצאתם כדי לדעת מי עוד צריך לשלם לכם, להנות מניתוחים ותובנות חשובות על העבודה שלכם ואפילו להכניס את כל ההוצאות כך שהכל יהיה מסודר ומול העיניים שלכם.

שמרו על הסביבה

לבסוף, חשוב בהחלט לציין את הערך הסביבתי העצום של עבודה עם חשבונית ירוקה אל מול עבודה עם חשבוניות הנייר המיושנות. באופן הזה כל המסמכים שתנפיקו הם דיגיטליים לגמרי וכך חסכתם לא מעט חומרי גלם והפכתם את העולם לירוק ונקי יותר בזכות הבחירה שלכם. אם אתם כבר רוצים לעשות יותר למען הסביבה, יש עוד פעולות פשוטות שתוכלו לעשות כדי לתרום את התרומה האישית שלכם לאיכות הסביבה.

לסיכום – החשבונית הירוקה מתאימה כמעט לכל עסק בישראל היום ובמיוחד לצלמים המקצועיים. אם עדיין לא יצא להתנסות בעבודה עם המערכות של החשבונית הירוקה אנו ממליצים לעשות זאת בהקדם האפשרי!