אתר אינטרנט לצלמים מקצועיים

אתר עסקי לצלמים, הוא כלי חשוב להבאת לקוחות חדשים. אלה שלבי המפתח, בהקמת אתר כזה:

תשתיות חזקות ואמינות ואחסון

תשתיות  האתר חשובות ביותר, מאחר שהן משפיעות על זמינותו ועל איכות התקשורת מולו. במרכז העניינים נמצא השרת שעליו מתארח האתר. מדובר לרוב בשרת מסוג VPS (Virtual Private Server), אשר שוכרים לשימוש דרך האינטרנט. מעבר לשרת, עשויים להשתמש גם בכלי עזר עבורו, דוגמת שירות איזון עומסים לשיפור הביצועים ושרתים וירטואליים שעשויים להתגלות כשימושיים במיוחד בעבור אתרים שזקוקים לאחסון רב. למתעניינים תוכלו לברר על השירות כאן וללמוד על כך יותר.

הגדרת מטרות ואסטרטגיה

לא מדובר בתערוכת צילומים (אלא אם זו המטרה היחידה שלכם בהקמת האתר) אלא בכלי עסקי, שצריכות להיות לו מטרות עסקיות קונקרטיות. כך שהכול מתחיל למעשה, מגיבוש מטרות כאלה באופן מסודר. מכך, תוכלו לגזור תכניות פעולה מעשיות. ככלל, מוטב אתר קטן יחסית ואיכותי, מאתר שאפתני אבל עמוס מדי ומסורבל.

תכנון הממשק – מה הלקוחות רואים?

כצלמים, אתם מודעים מן הסתם לחשיבותו הרבה של הצד הוויזואלי בעסקים. אתר עסקי לצלמים אינו שונה מבחינה זו. למעשה, באתרים עסקיים השאלה, מה בדיוק הלקוח רואה בכל עמוד ועל פני האתר בכלל, חשוב ביותר ואפילו קריטי. הדבר מתבטא במבנה האתר (שיהיה קל לניווט והגיוני), בממשק המשתמש (שיהיה נוח ומובן) ובמתן ביטוי למיתוג שלכם, כולל הלוגו. בהיבטים אלה, מדובר לא רק על עיצוב גרפי, אלא בעיקר על התחומים החשובים מאוד של שימושיות, חוויית המשתמש וכן עקביות והרמוניה בין חומרים שיווקיים שונים שלכם, כולל האתר ועל פני האתר עצמו.

עמודים אופייניים

חלק מהתכנון הראשוני, הוא הגדרת מבנה האתר. ישנן עמודים אופייניים, שכדאי לכלול בכל מקרה, כמו עמוד אודות או טופס יצירת קשר, או אפשרויות נוספות כמו הנגשת האתר. יהיה כמובן עמוד שמפרט על השירותים שאתם מציעים וכמובן דוגמאות מהעבודות הטובות ביותר שלכם. המלצות מלקוחות מרוצים, חשוב ומומלץ מאוד!

יצירת בסיס קל ויעיל

את האתר אפשר להקים בעזרת מומחה לתחום זה. חשוב שהאתר יהיה בבסיסו יעיל ולא מסורבל מדי. ניתן להניח, שלבסוף תעלו לאתר מספר רב של תמונות וסרטונים בנפח גדול. תיק עבודות כזה חייב להיות מוצג בפני הלקוחות בצורה יעילה, כך שחשוב שלא לסרבל את האתר מעבר לו. כיצד? מדובר בנושא טכני רב פנים, שכולל שיטות רבות. לדוגמה: אם האתר נבנה על פלטפורמת וורדפרס הפופולארית, חשוב לצמצם במספר התוספים עבורה.

היבטים משלימים

ישנם למעשה עוד היבטים רבים מאוד של הקמת אתר, שקצרה היריעה מלפרט כאן. כל אחד מהם עשוי להיות חשוב, מורכב ומעניין בפני עצמו. אלה כמה דוגמאות, על קצה המזלג: כתובת האתר שלכם הולכת יד ביד עם שכירת דומיין. לכאורה, מדובר בצעד פשוט, שלא דורש הרבה מחשבה. בפועל, כדאי בהחלט להשקיע זמן ללמוד את הנושא. אם ישאלו אתכם מה שם האתר שלכם, תרצו שהתשובה תהיה קלה להבנה וזכירה משמיעה. נושא נוסף, חשוב ביותר, הוא קידום אתרים ובכלל שיווק האתר. זאת, כולל התייחסות לתחום התמחותכם, דוגמת צילומים לעסקים. נושא נוסף, הוא זכויות יוצרים ושאלות כמו אילו עבודות מסחריות שעשיתם, מותר לכם להציג באתר?

היבט משלים חשוב הוא אבטחת האתר.

הרצה

כשהאתר מוכן, זה עדיין לא סוף הסיפור. ישנם שלבים נוספים של בדיקות, קבלת פידבקים ממשתמשי האתר, תכנון וביצוע שינויים בעקבות זאת, מדידות חוזרות להבנת השלכות השינויים השונים וכן הלאה. תהליך של  שיפור מתמשך.

לסיכום

ככלל, אתר מקצועי לצלמים יכול להיות מוקם יחסית בקלות, במהירות ובזול. העיקר, שזה יהיה אתר איכותי, אשר ייתן מענה טוב לדרישותיכם.