צילומי עירום

אמנם מדובר בנישה לא מאוד פופולארית, אבל לאחרונה טרנד צילומי העירום תפס תאוצה. יש מי שיגדירו אותם כצילומי נשיות (בהתייחסות לצילום אמנותי של נשים), ויש מי שיגדיר אותם כצילומים אמנותיים של הגוף.

בין אם אתם צלמים מקצועיים שמבקשים לייצר פרויקט של צילומי עירום ובין אם אתם אנשים פרטיים שמעוניינים לתבל את מערכת היחסים ולהצטלם לצילומי זוגיות נועזים – יש לא מעט טיפים שיוכלו לסייע לכם לשפר את הצילומים וליצור תמונות מחמיאות וטובות.

אז כיצד מפיקים צילומי עירום מקצועיים? אספנו מספר טיפים בנושא.

השראה יש?

תמונות עירום לא חייבות להיות חושפניות, ובהחלט כדאי לחפש תחילה השראה לצילומים על מנת למצוא קומפוזיציות מעניינות, תנוחות צילום מגוונות ומשחקי אור וצל שעשויים להתאים לכם. תוכלו לשוטט ברחבי הרשת או באפליקציית פינטרסט על מנת למצוא רעיונות להשראה.

בחירת הלוקיישן

ללוקיישן יש חשיבות גדולה בהצלחת הצילומים, משום שהוא מסייע להעביר את המסר וליצור רקע מתאים לתמונה שלכם. המטרה היא ליצור לוקיישן נקי יחסית, וכזה שאין בו אלמנטים שמסיחים את הדעת. עם זאת, חשוב ליצור קומפוזיציה מעניינת ולא להסתמך רק על הגוף כאלמנט המרכזי בתמונה.

כמו כן, אם בחרתם להצטלם בטבע, מוטב יהיה לעשות זאת לפני זריחת השמש או לאחר השקיעה, משום שכך תוכלו לנצל את תנאי התאורה לטובתכם. לעומת זאת, אם בחרתם לצלם או להצטלם בחלל סגור, כדאי להיעזר בעזרי תאורה שונים (רצוי תאורה זוויתית), זאת במקרה שאין תאורה טבעית טובה באזור הצילום. יתרה מזאת, נסו לצלם ללא פלאש, משום שלעיתים הפלאש עשוי ליצור מראה שאינו מחמיא.

איפור ועזרים מיוחדים

תוכלו להיעזר באיפור על מנת להדגיש אזורים מסוימים בגוף וליצור מראה מחמיא יותר. כמו כן, יש מי שיבקשו ליצור מראה של עור מבריק, ובמקרה כזה, ניתן למרוח על העור שמן גוף ייעודי.

להרגיש בנוח

למרות שרבים מבקשים להצטלם לצילומי עירום, לא כולם חשים בנוח, ולכן חשוב להיפגש עם המצולמים לפני הסשן, ולנסות לשבור את הקרח. כמו כן, כדאי שרק מי שרלוונטי להפקה יהיה נוכח במהלך הצילומים.

 

לסיום נציין שכדאי לגבות את התמונות על כונן אישי ולא ברשת, וכמובן שרצוי להימנע מפיתוח התמונות בחנויות צילום, אלא לפתח באופן אישי, ולו כדי לשמור על פרטיות המצולמים.

בהצלחה.