מתכננים להצטלם בקרוב בבגד ים? חלק בלתי נפרד מההכנות כולל גם את נושא הסרת השיער אותו ניתן לבצע במספר דרכים. מהן דרכי הסרת השיער המומלצות כולל יתרונות וחסרונות? על כך – בסקירה הבאה.

הסרת שיער: מגוון רחב של טכניקות בהן ניתן להיעזר לפני צילומים

עוד לפני אלפי שנים החלו בני האדם להסיר את השיער המיותר על הגוף. עם השנים, התפתחו הטכניקות וכיום כל אחד יכול לבחור מהי השיטה שהכי מתאימה לו. אם אתם בדיוק מתכננים יום צילומים בבגדי ים, חשוב לבצע את תהליך ההסרה מראש בכדי שתוכלו להיות מוכנים וערוכים לכך. בכדי לסייע לכם להסיר את השיער בצורה בטוחה ועם מקסימום תוצאה, להלן דרכי הסרת השיער המומלצות ביותר:

גילוח

גילוח מהווה טכניקה מעולה להסרת שיער, וזאת בשל היכולת להסיר את השיער (בכל אזורי הגוף למעט אזור הפנים) באופן קל, ולא כואב. חשוב מאוד להשתמש בסכיני הגילוח המומלצים ביותר בשל העובדה כי באמצעות סכין גילוח איכותית ניתן לבצע את תהליך ההסרה באופן מהיר ויעיל, ומבלי לחשוש מחתכים שעלולים להתרחש כתוצאה מגירוי של העור. הסרת שיער באמצעות סכין נחשבת לשיטה הפופולרית ביותר גם מאחר ולא נדרשת מיומנת ספציפית וגם ניתן לרכוש סכין מומלצת במחיר מצוין. עם זאת, חשוב לדעת כי לעיתים לאחר פעולת הגילוח ייתכן שתופיע אדמומיות קלה באזור וכי הסרת השיער איננה מתבצעת מהשורש מאחר ומדובר בשיטה עילית, ועל כן נדרש לחזור על הפעולה לאחר מספר ימים, בהתאם לקצב צמיחת השיער.

שעווה

מדובר בשיטת הסרת שיער יעילה מאוד שבמסגרתה תולשים את שורש השיער, באמצעות שעווה קרה או חמה. באמצעות שימוש נכון ברצועות שעווה ניתן לדלל את עובי השיערה ובהתאם לכך גם את קצב הצמיחה, ועל כן מדובר בשיטה מצוינת לאורך זמן. עם זאת, בפעולה לא נכונה ניתן לגרום לנזק בעקבות שימוש בשעווה חמה מדי אשר עלולה לגרום לכוויה ובניגוד לגילוח פעולת ההסרה עצמה עלולה להיות כואבת למדי – בייחוד באזורים רגישים כמו בית השחי והמפשעות. אם כבר עושים שעווה, כדאי ללכת לקוסמטיקאית כדי שתעשה את זה כמו שצריך.

דרכי הסרת שיער מומלצות לפני צילומים בבגד ים

מכונה

חברות מובילות החלו לפתח מכונות להסרת שיער הפועלות באמצעות ראש מסתובב הנע במהירות ובאמצעות פינצטות קטנות תולש את השיער. מדובר בהסרה תת עורית ועל כן עד שהשיער צומח מחדש לוקח בין שלושה עד ארבעה שבועות. מדובר במכשיר קל מאוד לתפעול ואפקטיבי לטווח הרחוק, אולם ביחס לשיטות אחרות של הסרת שיער הוא כואב במיוחד כמו גם מוביל לאדמומיות ולעיתים גם לגרד. בנוסף, מאחר והסרת שיער באמצעות מכונה צריכה להתבצע בצורה יסודית היא לוקחת לא מעט זמן ועל כן אם אתם מחפשים שיטה מהירה, עדיף שלא להשתמש במכונה להסרת שיער שעלותה היא גם גבוהה במיוחד.

קרם גילוח

שיטה נוספת להסרת שיער יכולה להתבצע באמצעות קרם גילוח. מדובר בקרם שאותו משאירים על האזור בו תרצו להסיר את השיער, ולאחר מכן באמצעות סכין מפלסטיק מסירים את שאריות הקצף. מדובר בשיטה מעולה שיכולה לחסוך לכם זמן אך עם זאת לא פעם השיטה עצמה לא מוכיחה את עצמה מבחינת הסרת השיער. בנוסף, מדובר בהליך שיכול לכלכלך ועל כן מדובר בדרך כלל במוצא אחרון.

לסיכום, ישנן לא מעט טכניקות בהן ניתן להסיר שיער. לא כל שיטה מתאימה לכולם ולכן מומלץ להתנסות ולבדוק לפני הצילומים איזו שיטה עובדת לכם בצורה הכי נוחה. בכך, תוכלו להתכונן בצורה הכי טובה לקראת הצילומים בבגד ים כמו גם לבצע את הליך ההסרה באופן יעיל – לגוף חלק.