שהות ארוכה אל מול המחשב עלולה לגרום לירידה בראייה או בעיות ראייה, וזאת כחלק מבעיה כלל עולמית שנמצאת בצמיחה מתמדת. כיצד תוכלו לבדוק את הראייה שלכם? להלן הפרטים.

צלמים? המדריך הבא הוא בדיוק בשבילכם

חלק בלתי נפרד מהמקצוע שלכם כצלמים הוא לערוך ולבחון את התמונות של הלקוחות. לא פעם העבודה של המחשב ובייחוד המסך נמשכת למשך זמן רב, כאשר לשהייה בסמוך למסך יש השלכות בריאותיות משמעותית – בייחוד על איכות הראייה. למעשה, מחקרים שנערכו בשנים האחרונות העלו כי הסיכוי לליקוי ראייה בעקבות שהות ארוכה אל מול המסך גדלה פי שניים בשלושים השנים האחרונות, ונמצאת במגמת עלייה מתמדת. מאחר ואתם כאנשי מקצוע נדרשים לעבוד מול המסך באופן רציף במסגרת העבודה, אתם מגדילים באופן משמעותי את ההסתברות לליקוי ראייה או צורך בעדשות/משקפיים, בעקבות בעיות ראייה. אם אתם כבר עכשיו מרגישים כאבי ראש, סחרחורות וטשטוש ראייה, הדבר החשוב ביותר הוא לקבוע תור לרופא מומחה בתחום הזה של רפואת עיניים, מתוך מטרה לבצע את הבדיקה בהקדם. באזור המרכז וספציפית באזור תל אביב ישנם לא מעט רופאים מומחים עם תורים פנויים שדרכם תוכלו לבצע את הבדיקה ובהתאם לכך למנוע נזקים עתידיים שיכולים גם למנוע מכם להמשיך ולעבוד במקצוע שלכם באופן מלא.

עורכים תמונות במחשב? כדאי שתבדקו שהראייה שלכם תקינה

בדיקת ראייה – פשוטה, מהירה ובטוחה

בדיקות הראייה התקדמו באופן משמעותי בשנים האחרונות וכעת ניתן לבצע אותן באופן מהיר, יעיל ומדויק. גם אם הראייה שלכם היתה 6:6 וכאנשי מקצוע אתם מרגישים שאתם נמצאים במיטבכם, ההשלכות של בעיות ראייה מתרחשות לא פעם רק לאחר מספר שנים וככל שתבצעו את הבדיקה בהקדם – כך תוכלו למנוע בעתיד בעיות ראייה משמעותיות, עד לכדי הפסקת המקצוע שלכם. מאחר וכצלמים כמו גם עורכים אתם נאלצים מתוקף העבודה לעבוד באופן קבוע אל מול המסך, העדיפו לקבוע לפחות פעמיים בשנה בדיקת ראייה אצל רופא מומחה, בייחוד אם אתם חווים בעיות ראייה ומרגישים שהראייה איננה ממוקדת, מתעייפים לאחר עריכה קצר יחסית, ראייה מטושטשת, סנוור המתבצע בקלות או אפילו סחרחורות. כל הסימנים הללו מהווים אינדיקציה לבעיות ראייה או צורך במשקפיים. ככל שתקדימו לבצע את הבדיקה, כך תוכלו לבדוק מהי הבעיה ולטפל בה, ובהתאם לכך גם לשמור על המקצוע שלכם אבל בעיקר על הבריאות שלכם ושל העיניים.

איך ליצור סביבת עבודה נכונה בכדי להפחית את התופעות של בעיות ראייה?

על מנת שתוכלו לשמור על הראייה שלכם, חשוב מאוד ליצור לעצמכם סביבת עבודה בטוחה. ראשית כל, מקמו את המסך במרחק של לפחות 70 ס"מ. שימו לב כי עדיף להימנע ככל האפשר מהצבה של המסך בסמוך לחלון מאחר ובשעות היום נוצר סנוור שמקשה מאוד על הראייה שלכם ואף משפיע על היכולת להתמקד. בנוסף, הקפידו על מנוחה של 20 דק' בין עריכה לעריכה מאחר והמנוחה הזו היא זו שיכולה להרגיע את העיניים לאחר עבודה מאומצת.

לסיכום, עבודה ממושכת אל מול המסך מתוקף העבודה אך גם בחיי הפנאי מהווה חלק בלתי נפרד מהחיים שלכם. עם זאת, אצל לא מעט צלמים כמו גם עורכים מתגלה כי יש בעיית ראייה שהחמירה בעקבות אי בדיקה או הזנחה. ככל שתקדימו לבצע את הבדיקות אצל רופא מומחה (כאשר היום ניתן להזמין את התור אונליין) כך תוכלו לוודא כי אתם שומרים על בריאותכם ומבצעים את העבודה על הצד הטוב ביותר. על כן, זה הזמן לקבוע תור לרופא מומחה בתחום רפואת העיניים – ולשריין ביומן.