אורן קאן // סטודנט

דרך צילום.. דרך של צלמים!

שמי אורן קאן ואני צלם מיקצועי שמצלם כבר למעלה מ 20 שנה.

מצלם אירועים, מצלם הרבה טבע ונוף, מצלם לאדריכלים ומעצבי פנים, מצלם תכשיטים מזון מוצר.. בקיצור מצלם לפרנסתי ואוהב מאוד את מה שאני עושה.

התחלתי לצלם בגיל צעיר, הייתי עוזר צלם במשך שנה וחצי ושם קיבלתי את הכלים והידע בצילום. תמיד רציתי יותר צילום סטודיו אבל הדרך לקחה אותי יותר לצלם בחוץ.

בשנה האחרונה התעוררו בי שאלות שקשורות בצילום סטודיו, אחרי נסיונות ותהיות החלטתי שהגיע הזמן (אחרי כל כך הרבה זמן..) לחדד ולשדרג את נושא צילום הסטודיו ולהעשיר את התאים במוח שהתחילו לשכוח דברים.

התקשרתי לכמה בתי ספר לצילום שפועלים באיזור המרכז אולם באף אחד מהמקומות האלה לא הרגשתי שאני מקבל תשובות נכונות למה שאני מבקש לדעת.

בית ספר אחד כן "תפס" אותי והחלטתי להגיע לפגישה.

נפגשתי עם סיגל, בעלת הבית ספר ואחת המרצות בקורס סטודיו ואור (ומאוחר יותר גיליתי שהיא גם אישה מקסימה עם יכולת ראייה צילומית מדהימה..) מהרגע הראשון הרגשתי שעומדת מולי צלמת עם נסיון רב שאכן מבינה את הראש שלי ומה הסיבות שאני רוצה להצטרף לקורס זה.

התחלנו את הקורס ולשימחתי הרבה היינו כיתה קטנה של 8 צלמים שכולם אוהבים וחיים צילום. החומר הנלמד נגע בדיוק במקומות שבהם הרגשתי צורך לרענן וללמוד עוד ועוד.
בהמשך הקורס גילנו גם את אלן, גם הוא שותף ומרצה ומעבר לזה צלם אדיר עם יכולות ראייה וניתוח מעולות.

ממפגש למפגש הרגשתי שאני מקבל המון מצמד המרצים/צלמים שליוו אותנו וגם מעבר לשעות הלימודים תמיד היה מענה, דבר שלא פחות חשוב ובטח לא מובן מאליו!
כמה מילים לגבי הסטודיו/בית הספר:

הסטודיו ממוקם בדרום העיר במבנה שלעצמו מיוחד ורב גוני, הסטודיו עצמו גדול מאוד, מרווח ויש מספיק מקום וציוד מעולה לכולם לתרגל וללמוד, לא הרגשנו בשום שלב שחסר לנו ציוד לתירגול או צפיפות במרחב העבודה.

שורה תחתונה..

חומר נלמד מקיף יסודי ומועבר בצורה מצויינת.

מרצים/צלמים: אנשי מקצוע מצויינים שלא מוותרים ולו לרגע לעצמם או לתלמידים.

מיקום: מעולה עם הרבה אופי, ולא פחות חשוב - עם חנייה.

וכמובן כל הצוות מסביב תמיד שם מחייכים ונחמדים ומוכנים לעזור.

מרגיש שקיבלתי בדיוק את מה שהיה חסר לי בצילום סטודיו והבנת התאורה ובהחלט ממליץ בחום לעצור כאן וללמוד משהו.

תודה לכם סיגל, אלן ונעמה :)